Na návšteve v stacionárnom centre Margarétka

Nedávno sme boli pozvaní na návštevu do občianskeho združenia Margarétka v Banskej Štiavnici, ktoré sa stará o rozvoj telesne a zdravotne postihnutých a ich rodiny. 

Priznáme sa, mali sme trochu obavy keď sme tam šli, nakoľko nikto z nás ešte nebol na takejto návšteve. Akonáhle sme však vkročili dnu, akékoľvek obavy z nás opadli a my sme vedeli, že to bude jedno príjemné a inšpiratívne stretnutie s ľudmi, ktorí svoju prácu robia srdcom a s obrovským nadšením. Privítal nás manželský pár „Koťových“, ktorý združenie založil v roku 2003 spolu s ďalšími rodičmi postihnutých detí.

Od tej doby sa manželia spolu s certifikovanými opatrovateľmi starajú o každodenný chod stacionárneho centra. Vymýšľajú rôzne kreatívne a vzdelávacie aktivity ako napríklad predstavenie Charlieho Chaplina, organizujú rôzne výlety a akcie, kde sa deti môžu zaradiť do spoločnosti, spoznať nových ľudí a zabaviť sa. V stacionárnom centre majú možnosť učiť sa nové veci, maľovať, vyšívať, alebo vyrábať krásne sviečky.

„Tieto deti nehľadajú liek, ale chcú byť akceptované a mať právo byť ako ostatné deti.“

manželia Koťoví

Manželia Koťoví organizujú rôzne aktivity pre zdravotne postihnutých a ich rodiny už od roku 2003

Pred našou návštevou deti stihli nakresliť aj takýto superský obraz pre Ľubomíra Višňovského. Pýtate sa prečo práve jeho? Ľubo daroval do aukcie podpísaný puk, ktorý poteší nejedného hokejového fanúšika. Výťažok z predaja bude využitý na vybavenie rehabilitačno-oddychovej miestnosti v stacionári Margarétka.

Aukcia sa bude konať 12. – 14. novembra 2019 a my budeme veľmi radi ak sa tiež zapojíte alebo dáte vedieť všetkým fanúšikom hokeja o aukcii na našej stránke. Okrem Ľuba Višňovského dal do aukcie ďalšie hokejové veci aj Marián Gáborík. Čo všetko sa bude bude dražiť zistíte v našej „aukčnej sieni“.